Ο Βόλος που βρίσκεται σε δύσκολη θέση υποδέχεται τον Παναθηναϊκό που θα παραταχθεί με αρκετές απουσίες και ψάχνει τη δεύτερη σερί νίκη του.

45+1′ Ο Τσίκα έκανε το φάουλ στον Μακέντα, τραβώντας τον από πίσω, με αποτέλεσμα να δει την κίτρινη κάρτα.

43′ Τρομερή στιγμή για τον Βόλο. Ο Ζοάο βρέθηκε σε θέση τετ α τετ δεν έκανε το πλασέ σε πρώτο χρόνο αλλά κοντρόλ με αποτέλεσμα οι Γιόχανσον και Κολοβέτσιος να κάνουν το τάκλιν η μπάλα να βρει στα πόδια τους και να φύγει κόρνερ.

40′ Αλλάζει τη διάταξη του Παναθηναϊκού ο Δώνης. Τετράδα στο κέντρο με Δώνη, Μπουζούκη, Χατζηθεοδωρίδη και Χατζηγιοβάνη και τον Κολοβό πίσω από τον Μακέντα.

34′ ΓΚΟΛ Βόλος – Παναθηναϊκός 1-1 (Μουνίθ). Ο Μουνίθ ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και νίκησε τον Διούδη που έπεσε στη σωστή του γωνία.

33′ Πέναλτι κερδίζει αυτή τη φορά ο Βόλος. Ο Ζοάο έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, ο Δώνης συγκρούστηκε μαζί του και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι. Ο Μανούχος μετά τη χρήση του VAR έδειξε την άσπρη βούλα.

30′ Ο Κολοβός έκανε το φάουλ στον Μουνίθ που πήγαινε να φύγει στην αντεπίθεση και είδε την κίτρινη κάρτα.

Μικρή διακοπή στο ματς ώστε ο Μανούχος να ενημερώσει πως υπήρξε ένα προσωρινό πρόβλημα με το VAR το οποίο όμως διορθώθηκε.

28′ Ο Δώνης πίεσε και κυνήγησε μια φάση αλλά ο Μελίσσας πρόλαβε να διώξει τη μπάλα.

24′ Ο Μακέντα σκόραρε με ωραία τρόπο αλλά ήταν εκτεθειμένος και ο επόπτης σήκωσε τη σημαία και με τη χρήση του VAR αποδείχτηκε πως ήταν σε θέση οφσάιντ.

23′ Απειλεί ο Βόλος. Ο Φεράρι βρήκε χώρο, έκανε το σουτ και έστειλε τη μπάλα ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Διούδη.

20’Σέντρα του Φεράρι από τα αριστερά, έδιωξε ο Κολοβέτσιος, και στην δεύτερη σέντρα από τα δεξιά ο Διούδης μπλόκαρε σταθερά.

15′ Ο Χατζηθεοδωρίδης έδωσε στον Μακέντα ο οποίος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα.

12′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κολοβός έγινε κάτοχος της μπάλας, άνοιξε αριστερά στον Χατζηγιοβάνη που ήταν ανενόχλητος αλλά έκανε τσαφ στο κοντρόλ και δεν μπόρεσε να σουτάρει.

7′ ΓΚΟΛΒόλος – Παναθηναϊκός 0-1 (Χατζηγιοβάνης). Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης όπως και μια εβδομάδα νωρίτερα θα ευστοχήσει στο πέναλτι με εκτέλεση αλά πανένκα και θα δώσει προβάδισμα στον Παναθηναϊκό.

6′ Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηθεοδωρίδης μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά δέχτηκε το μαρκάρισμα από τον Δημόπουλο και ο Μανούχος έδειξε πέναλτι. Περιμένει όμως τώρα και το VAR. Δεν αλλάζει η απόφαση.

5’Ο Παναθηναϊκός έχει τη μπάλα στα πόδια του, την κυκλοφορία, προσπαθεί με αρκετές πάσες να ανοίξει την άμυνα του Βόλου.

3′ Ο Χατζηθεοδωρίδης έχει ξεκινήσει στο δεξί άκρο σε αυτό το 4-3-3.

1′ Ξεκίνησε η αναμέτρηση με τον Βόλο στη σέντρα και την πρώτη επίθεση.

Αρκετοί φίλοι του Παναθηναϊκού βρίσκονται στο γήπεδο του Βόλου και έχουν φτιάξει μια εντυπωσιακή ατμόσφαιρα.

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Αποστολάκης, Μαυρομμάτης, Νούνες, Μπεκ, Περέα, Καμπετσής ενώ εκτός 18άδας έμειναν οι Ζαγαρίτης, Βαγιαννίδης.

Στον πάγκο για το Βόλο είναι οι: Γκαραβέλης, Καρέλας,Τσαούσης, Λύρατζης, Μήτογλου, Διαμαντής και Κυζιρίδης.

Ας δούμε τις δύο ενδεκάδες:

ΒΟΛΟΣ: Μελίσσας, Ντεντάκης, Τσίκα, Δημόπουλος, Φερράρι, Μαξ Αουγκούστο, Τσοκάνης, Τόρες, Ζοάο Ράφαελ, Μουνίθ, Μπαλογιάννης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Διούδης, Γιόχανσον, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Σένκεφελντ, Χατζηθεοδωρίδης, Δώνης, Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης, Κολοβός, Μακέντα.

Από την άλλη ο Παναθηναϊκός ψάχνει μια ακόμη νίκη, τη δεύτερη συνεχόμενη μετά από αρκετό καιρό, ώστε να μπορέσει να μπει για πρώτη φορά φέτος στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος. Ένα σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες. Ο μεν Βόλος αν ηττηθεί ίσως βρεθεί σε δύσκολη θέση αναφορικά με τον προπονητη και το αν θα παραμείνει ή μη ο Φεράντο στον πάγκο.